Poljoprivredna škola - Mezőgazdasági Iskola


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home4/poljosk/public_html/poljoskola.edu.rs/plugins/content/imageshow/imageshow.php on line 25

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home4/poljosk/public_html/poljoskola.edu.rs/plugins/content/imageshow/imageshow.php on line 38

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home4/poljosk/public_html/poljoskola.edu.rs/plugins/content/imageshow/imageshow.php on line 52

Istorijski arhiv Senta

Đak III-4 razreda, Viktor Nemet uspešno je učestvovao na konkursu koji je raspisao Istorijski arhiv Senta i Nacionalni Istorijski Memorijalni Park Opustasera (Mađarska) u okviru međunarodnog IPA projekta između Srbije i Mađarske koji nosi naziv Živi arhivi-relikvije zajedničkog kulturnog nasleđa. Tema njegovog rada bio je Poljoprivreda u Mađarskoj krajem 19. i početkom 20. veka. Vredne nagrade Viktor je preuzeo 29. septembra 2018. u Opustaseru u pratnji njegovog mentora Andora Fura. Pored vrednih poklona (knjige) Viktor je nagrađen sa letnjim kampom, a njegov rad će biti objavljen u zajedničkoj knjizi ovih institucija. Đak i njegovi pratioci pogledali su animirani film (3D) o istoriji Mađara u društvu direktora skanzena, a posle toga obišli su memorijalni park u pratnji kustosa i učestvovali su na koncertu popularne violiniste Feliksa Lajkoa.42826114 10209765986186183 7885351722556588032 n