20. 03. 2019. SUN COMPANY, NOVI SAD

САЈАM УЧЕНИЧКИХ КОМПАНИЈА

Ученици наше школе из III7 и III12 разреда су у оквиру Ученичке компаније учествовали на такмичењу ученичких компанија у Новом Саду 20.03.2019. Нудили су производе од сламе и били запажени својим естетским изгледом и достојно су представили нашу школу. На такмичењу у Новом Саду, производе и услуге пружало је 38 студентских компанија из Алибунара, Бачке Тополе, Кикинде, Инђије, Новог Бечеја, Новог Сада, Пећинаца, Сомбора, Сремске Митровице, Суботице, Шида и Вршца, као и извештаје њихових компанија, продајне вештине и јединственост понуде оцењивали су следећи чланови жирија:

Лана Сурла - из Manpowergroup

Јелена Петров - из Развојне агенције Бачка

Станислава Маројевић - испред пројекта OPENS, новосадски камп за младе 2019. године.

Ученичка компанија је најпознатији програм достигнућа младих који пружа основно економско образовање за ученике средњих школа и проводи се широм света. Програм траје читаву школску годину и Европска комисија га је означила као најбољи пример образовања за предузетништво. Ученици који су ангажовани у овим компанијама током школске године стичу знања о тржишној економији и предузетништву кроз програм "Достигнућа младих".Стичу знања компанијама од оснивања, преко производње до затварања компаније. Програм ученичке компаније је део пројекта „Декада предузетништва“ који спроводи Влада Републике Србије.

Конкурс је реализовала Организација за достигнућа младих у Србији уз сарадњу и финансијску подршку Министарства економије, Америчке агенције за међународни развој (USAID), TeleGroup и ManpowerGroup као и тржног центра BIG.

Danica SUN COMPANY1  Danica SUN COMPANY2